Moravská lakorosová liga v českém lakrosu  

MČR 2015 - Strážnice

20. - 21. 6.
Více informací zde »

 

Novinky

 • Školení rozhodčích
 • Novinky
 • Obecná diskuse
 • Výsledky
 • Soutěžní řád
 • Dokumenty
 • Otázky a odpovědi
 • Kontakty
 • Fotogalerie
 • Můj tým
 • přihlásit se
 • Podzimní část je za námi!

  Letošní Moravská lakrosová liga letos vypukla o víkendu 23.-25.9.2011 – tedy víkendem již podzimním, ale vlastně stále letním. Oproti minulému roku se počet týmů ve druhé lize dost zmenšil, konkrétně o tři. Někdo by mohl namítat, co to jsou tři týmy, ale odpověď je nasnadě. V českém lakrose je to dost. Snad to po této sezoně, která je bezproblémově rozjetá, nebude pokračovat. Toť malé přání na úvod.

  O víkendu 23.-25.9.2011 se do Tučap u Holešova na první hrací den sjelo jedenáct týmů. Chyběli lakrosáci z Broncha Chropyně, kteří se na poslední chvíli nestačili poskládat, ale útěchou jim budiž to, že v neděli přijeli všechno odhodlaně odčinit. V sobotu, po všech odehraných zápasech, proběhlo vyhlášení výsledků z minulé sezony, následovalo školení rozhodčích provedené Janem Hofmanem, které bylo natáčeno televizním štábem VMLL a následně umístěno na tyto stránky do záložky „školení rozhodčích“. Pro dlouhé zimní večery našich rozhodčích je to ideální příležitost, jak si trošku osvěžit různé diskutabilní situace! Po školení proběhl kongres, na kterém bylo odhlasováno nové složení VMLL, DK a mnoho dalších změn, které najdete sepsané opět na těchto stránkách, tentokráte v záložce dokumenty jako „zápis z kongresu“. Obecně bylo tučapské dvojkolo až na malé výjimky bezproblémové, panovalo krásné počasí a hrál se zajímavý lakros.

  Neděle 23.10.2011 byla třetím hracím dnem pro letošní podzimní část na Moravě. Po mnoha neúspěšných pokusech zařídit hřiště v Brně se Vedení MLL nakonec podařilo najít plochu v městské části Lesná a odehrání poslední série zápasů na podzim tak nic nebránilo. ZŠ Janouškova poskytla špičkové podmínky i pro náročnější lakrosáky, hrálo se na umělém hřišti, a komu byla zima, šel se zahřát dovnitř do šaten, kde mimo tepla našel velice kvalitní zázemí se vším všudy. Ze třetího hracího dne v Brně se omluvily týmy Kangaroos Brno a El Chupacabra, kteří si to všechno doženou na jaře.

  Co říct závěrem. Asi by se slušelo poděkovat všem, kteří se více či méně podíleli na organizaci podzimní části sezony obou moravských lig. Tak pojďme postupně. Obrovské díky patří Martinovi Neumannovi, který už v červenci začal s týmy a všemi okolo domlouvat zářijové dvojkolo a už o prázdninách tomu věnoval dost svého času. Další dík poletí do Holešova týmu Iktočante, který zajistil klasické tučapské podmínky pro pořádání dvojkola. Do potoka spadl opět nespočet míčků a kolik se jich ztratilo vzadu za hřištěm, ani nezkoušejme počítat. Poděkování patří taktéž Háthímu a nadále Jirkovi Procházkovi za tip na hřiště v Brně, které nakonec vyšlo. S tímto je také spojena osoba pana Jedounky, správce sportovního areálu ZŠ Janouškova, který na „své“ fotbalové hřiště „pustil“ pro něj do té chvíle zcela neznámý lakros. Poděkujme také Pavlu Gajdošovi, který věnoval nemálo času a nervů při tvoření tohoto webu, který je dle mého názoru moc pěkný a přehledný, stále se na něm pracuje a přes zimu nás určitě dost změn a vylepšení ještě čeká. Poslední a to největší vyjádření vděčnosti patří Vám, lakrosákům hrajícím ať už první nebo druhou Moravskou lakrosovou ligu, protože jste vždy sehnali podpisy kapitánů a rozhodčích na zápisy, chovali jste se (jsme se) slušně, nenaskytly se žádné problémy a celkově myslím, že všechno bylo na jedničku. Tak tedy ZDAR a na lakrose až zase v jarní ranní rose.

  Němčík Petr

  Poslední diskuse

  Žádné příspěvky.